top of page

Merkür Kova Burcunda

Merkür 2 Ocak 2022’de Kova burcuna geçecek ve 10 Mart 2022’ye kadar Kova burcunda olacak.Bu süre zarfında 2022 yılının ilk Merkür retrosu da gerçekleşecek. 14-16 Ocak arasında Merkür durağan “S” pozisyonunda olup retro hareketine başlayacak ve 5 Şubat’ta Oğlak burcuna kadar gerileyerek, 15 Şubat’ta tekrar Kova burcuna geçecek.


Merkür Kova burcundayken rasyonel bir mantık ile iletişim ve yaratıcılık söz konusudur. Özgür düşünceler marjinal fikirler ve her türlü iletişim kanalında teknolojik gelişmeler ön plandadır. Buluşlar, düşünülmeyeni düşünen dâhiler için ideal zamanlardır. Hümanist ve toplumu ilgilendiren söylevler çoğalır. Ancak Kova burcunun gölge yönleri olan ukalalık, aklı çok fazla ön plana çıkartma, soyut düşüncede duygularını yitirme, ütopiklik gibi gölge yönlerine dikkat etmek gerekir.


Merkür’ün Retro olduğu dönem haricinde her türlü elektronik ve teknolojik alet almak için ideal zamanlardır. Retro döneminde ise diğer Retrolardan daha fazla teknolojik aletlerde bozulma meydana gelebileceği unutulmamalıdır.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentarze


bottom of page