top of page

Kemerlerinizi Bağlayın!-Mars Retrosu Başlıyor

Bugün ve yarın Mars İkizler burcunun 25 derecesinde durağan "S" pozisyonunda, 31 Ekim 2022 Pazartesi günü de retro hareketine başlayacak. 14 Ocak 2023'e kadar devam edecek.Bu dönemde kazalar, yangınlar, patlamalar, delici ve kesici alet yaralanmaları, dikkat dağınıklığı, kontrolsüz güç, sapkınlıklar, şiddet ve cinsel saldırılar, sabırsızlık, acelecilik, hırs, öfke, saldırganlık ön planda olacaktır. Ayrıca medya ve iletişim sorunları, sözlü ve yazılı kavgalar, dedikodular, özellikle ilköğretim çağındaki çocukların eğitimlerinde aksamalar, sözleşmelerin bozulması, aldanmalar ve ilişkilerde ve evliliklerde sorunlar ve bitişler de bu dönemin gündem maddeleri arasında olacak.


Yaşam enerjisi, bağışıklık sistemi ile de bağlantılı olan Mars'ın geri hareketinde geçmişle bağlantılı bir çözüm değilse, yeni girişimlerde bulunmamaya çalışın.


Mart ve Nisan 2021'i hatırlamaya çalışın. O zamanki gündem maddeniz, sizi zorlayan temalar ya da cevapsız kalan temalar bu dönem karşınıza çıkacaktır. İkizler Burcu doğum haritanizda hangi eve denk geliyorsa, o ev konularıyla ilgili yavaşlamaya, sakin kalmaya çalışın.


1-21 Aralık 2022 tarihleri arasında Mars, Dünya'ya en yakın olacağı pozisyonda özellikle İkizler, Başak ve Yay burçları kaza, enfeksiyon ve hastalıklara karşı ekstra önlem alması gerekir. Balık burcu ise Jüpiter'in Balık seyrindeki koruyuculuğunu hissedeceklerdir.


Ezoterik anlamda retro dönemleri bizlere birer mesaj verir ve anlatmak istediği, hatırlatmak istediği durumlar vardır. Mars retrosu da hayatın hızlı temposuna karşı bize yavaşlamamız gerektiğini, akışta kalabilmek için an'ın farkına varabilmek için içe dönmemiz gerektiğini, vücudumuzun bağışıklık sistemini dinlememiz gerektiğini gösterir. Gecikmiş işler, önemsenmemiş hastalıklar bu dönemde kontrol ettirilebilir. Toparlanma ve enerjinin depolanma dönemi de diyebiliriz bu dönem için.


Ayrıca bu dönem demir seviyesini ölçütürerek takviye alabilirsiniz. Vücudunuza demir veya çelikten aksesuar bulundurmanız, Mars retrosu boyunca Mars'ın olumsuz etkisini aza indirecektir.


Makrokozmos Astroloji

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page