top of page

25 Ekim 2022- Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

25 Ekim 2022 Salı günü saat 13.48'de 2 derece Akrep burcunda Parçalı Güneş Tutulması yaşanacak.Tutulma, Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya'nın yanısıra Türkiye'den de gözlenebilecek ve Türkiye saati ile 12.40-15.05 arasında olup, Güneş diskinin yaklaşık %50'si Ay tarafından örtülecek. Bu bir tam Güneş Tutulması olmadığı için çıplak göz veya herhangi bir optik cihaz ile izlenemez. Mutlaka özel filtreli tutulma gözlüğü veya filtresi kullanılmalıdır. Aksi takdirde gözde körlükle sonuçlanacak kalıcı hasar oluşabilir.


Bu tutulma, 124 numaralı Saros serisinde meydana gelecek. Ekim-Kasım 1968, 1986 ve 2004 yıllarında hayatınızda neler baş rol oynamıştı? Hayatınızdaki değişiklikler nelerdi hatırlamaya çalışın. Benzer gündem maddeleri bu tutulmayla da ortaya çıkacaktır.


Princeps Sabit Yıldızı etkisinde olacak bu tutulmada, olayların çifter çifter geleceği, olayların parça parça hayatımızı etkileyeceği ama etkisini bir anda hissedeceğimiz bir tutulma olacak.


Mars retro hattında; Ghost konumundayken, tutulmanın hem Mars gün ve saatinde olmasından, hem Mars'ın deklinasyon sınırı dışında olmasından, hem de tutulmanın Almuten'inin Mars olmasından dolayı, meydana gelecek olan bu tutulmada, hem saldırganlık, öfke patlamaları, çatışmalar, kazalar, tacizler gibi istenmeyen Marsiyen durumlar olurken, hem de sözlü ve yazılı iletişim, kardeşler, akrabalar, kısa yollar ve kısa eğitimlerde aksaklıklar, kazalar meydana gelecektir.


Etik ve ahlak konularında krizler, çatışmalar yaşanırken, kibre yenik düşmeler artacak, savurganlıklar, aşırı yemek yeme, duygusal yemek yeme, duygularda aşırılıklar meydana gelecektir.


İlişkilerde takıntının artmasından, yıkıcı ve ahlak zorlayıcı ilişkilerdeki artıştan, tutku ve cinselliğin tuhaflaşması ve sapkınlaşmasından, dürtüsel hareket etmelerde artıştan, kriminal olaylar başta olmak üzere polisiye olaylardaki artıştan dolayı bu dönem sakin kalmak, karanlık ve gizemli iş ve olaylardan uzak durmak, davranışları akıl ve zeka ile kontrol etmek önemli olacaktır. Ayrıca kibirli, şantaj yapan, gizli bilgiyi kötüye kullananların karmik sınavları bu dönem yaşanacaktır. Unutulmamalıdır ki, davranışları irade ve bilinçle kontrol edenler, kaderini değiştirenler olacaktır.


Beklenilen haberlerin geleceği ancak hem aldanma ve aldatılmanın, hem de kafa karışıklığının artacağı bir dönem olacak. Doğruyla yanlışın, iyiyle kötünün ayrımını ancak stratejik hareket ederek, akıl ve mantık seviyesinde düşünerek yapabiliriz.


İş hayatlarında özellikle Kova, Oğlak ve Terazi burçları yeni gelişmeler yaşayacaklar.


Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçlarının ilk 10 derecelerinde gezegeni olanları derinden etkileyecek bu tutulmada en çok Akrep, Boğa, Kova, Oğlak ve İkizler burcunu etkileyecek.


Alerjiniz yoksa bu dönemde; kendinizi kötü hissettiğiniz, öfkeli ve sinirli olduğunuzu hissettiğiniz anlarda Palo Santo tütsüsü yakmak iyi gelecektir. Ayrıca vücudunuzda demir takmak da Mars'ın olumsuz etkisini sağaltmasına yardımcı olacaktır.


Ayrıca bağışıklık sisteminiz düşük olacağı için demir değerleri başta olmak üzere vitamin ve mineral dengesini korumaya, bol su içmeye ve lifli gıdalar tüketmeye çalışın.


Yükselen Burcunuza Göre Tutulma EtkileriKoç Burcu: ikili ilişkiler, sözleşmeler ve evlilik ana gündem maddesi olacak. Yeni tanışma ve iş değişiklikleri ön planda.


Boğa Burcu: Sağlık başta olmak üzere, gündelik hayat ve alt çalışanlarla ilgili gündem maddeleri ön planda olacak.


İkizler Burcu: Sağlık, gündelik hayat ve alt çalışanlarla ilgili gündem maddeleri ile flört, ilişkiler, hobilere yönelme ve çocuklar ön planda olacak.


Yengeç Burcu: Çocuk sahibi olmak isteyen Yengeçler önümüzdeki 6 ay içinde hayallerine kavuşabilir. Hobilere yönelme, flört gibi gündem maddeleri de çocuk düşünmeyen Yengeçler için ön planda.


Aslan Burcu: Ev ve aile konuları, taşınma ya da evdeki tadilat işleri ön planda olacak.


Başak Burcu: Kardeşler, akrabalar, kısa yolculuklar ve eğitimler ile iletişim ön planda olacak.


Terazi Burcu: Maddi konular, değerler ön planda olup yeni yatırım araçlarından kazanç sağlayacakları bir dönem olacak.


Akrep Burcu: Kendilerini 2021'den beri baştan yaratan Akrep burçları, dış görünüşlerinde değişikliğe giderken, sağlıkla ilgili konular da ön planda olacak.


Yay Burcu: Bilinçaltı ve rüyalar başta olmak üzere, gizli düşmanlarının açığa çıkacağı bir dönem olacak. Depresyon eğilimi artacağı için dikkat etmeleri gerekir.


Oğlak Burcu: İş-kariyer alanlarında değişimler ön planda olurken, alt çalışanları ile çatışmalara dikkat etmeleri gereken bir dönem olacak.


Kova Burcu: Yurtdışı, yüksek öğretim, mahkeme gibi konular ön planda olacak.


Balık Burcu: Ameliyat, karmik borç ve alacaklar, miras gibi gündem maddeleri ön planda olacak.


Makrokozmos Astroloji

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page