top of page

Yılın En Şanslı Tutulması-Parçalı Güneş Tutulması

Yılın En Şanslı Tutulması-Parçalı Güneş Tutulması

Bugün saat 23.28’de 10 derece Boğa burcunda Parçalı Güneş Tutulması meydana gelecek.Tutulmalar karma astrolojisinde önemli yere sahiptir. Uzay-zaman kumaşı içindeki evrende ışıklar dediğimiz Güneş ve Ay’ın Dünya’mız üzerindeki etkileri, karmik döngülerin de tetikleyicisidir. Hayatımızdaki önemli, kök salmış değişikliklerin hepsinde baş rol Güneş ve Ay Tutulmasıdır. Tutulmaların görüldüğü yerler, tutulmalardan en çok etkilenecek yerler olup, tutulma kuvveti ve tutulma süresi de etki büyüklüğünü etkileyen mekanizmalardır.


Bu tutulma 119 numaralı Saros döngüsünde gerçekleşecek olup, Pasifik ve Güney Amerika’dan görülebilecek.


9 Nisan 1986, 19 Nisan 2004 zamanlarını hatırlamaya çalışın. Hayatınızda neler değiştiyse, hangi gündem maddeleri sizin hayatınıza girdiyse, benzer gündem maddeleri parça parça yine sizi etkileyecektir.


Alpha Cassiopeia Takım Yıldızı’ndaki Schedir Sabit Yıldızı etkisinde olacak bu tutulma kadınları olumlu anlamda daha çok etkileyecek, sabır sınavından geçenler kazanacaktır.


Venüs, Neptün ve Jüpiter Balık burcunda kavuşum halinde olacak bu tutulma ile aşk, şans ve bereket, ruhsal iyileşme ve spiritüel, dini ve ilahi konularda başarı olacaktır. Bu dönem başlanan işler ya da gerçekleşen olaylar çifter çifter gelip yavaş olacaktır ve “Sabreden derviş muradına erermiş” söylevini yaşatacaktır.

Özellikle Boğa burçları aniden evlerini değiştirebilir, tadilat yaptırabilir, ev- aile konularında sürprizli gelişmeler yaşanabilir.


Bu dönem yapılan kısa seyahatler, eğitimler, online dersler, sosyal-medya hesapları, iletişim konuları ve kardeşler, akrabalar ile ilgili gelişmeler şanslı, sevecen, uyumlu ve maddi olarak olumlu olacaktır.


Karmik karşılaşmalar ve evliliğe giden ilişki başlangıçları yaşanabilir. Bu dönem başlayan ilişkiniz, 10 Mayıs-3 Haziran dönemlerindeki Merkür retrosu ile sınava çekilecektir. Bu sınav hem iletişimsel, anlayış ve uyumun hem de eğlenceli bir aşkın flörtöz olup olmaması; dürüstlük sınavı üzerinde olacaktır.


Mücevherciler yeni koleksiyonlarını bu dönem açabilir, yeni marka yüzlerini bu dönem tanıtabilirler.


Üreme ve boşlatım sistem rahatsızlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.


Bu Güneş Tutulmasında Yay ve İkizler burcunu zorlarken, Boğa, Balık ve Başaklara çok olumlu yeni başlangıçlar yapacaklar.


Tutulmanın etkisi yaklaşık 1 ay öncesinden başlamış olup, 6 ay kadar etkisini azalarak gösterecektir.


Burçlara olan etkisine bakacak olursak;
Koç Burcu: Maddi açıdan bir Oh! diyecek Koçlar burada mı? Maddi kaynaklar, değerli madenler, değer duyguları ile ilgili yeni başlangıçlar için şanslı bir dönem. Pek çok Koç burcu yeni maddi kaynaklar ya da terfi/ zam gibi durumlar hayatlarında olacak.

Boğa Burcu: İmajını değiştirmeye hazır mısınız Boğalar! Dış görünüşlerinde beğendikleri değişiklikleri uygulayacak, sağlığıyla ilgili yeni tedavi yöntemleri ile iyileşme hayatlarında etkili olacak.

İkizler Burcu: Bıcır bıcır sosyal İkizler burcu biraz kalabalıktan uzaklaşmak isteyecek! Bilinçaltı, gizli düşmanlar, rüyalar teması aktif olup, insanlardan uzakta kendi iç dünyalarındaki bilin temizliğine yönelecekler.

Yengeç Burcu: Evde vakit geçirmeyi seven Yengeçler için sosyalleşme zamanı! Yeni sosyal çevreler ile kariyerinde elde ettiği güzellikleri arkadaş ve sosyal çevresinde paylaşıp, sosyal yardım kuruluşları ve derneklerde aktif rol alacaklardır.

Aslan Burcu: Kariyerinde zirveye taşınan Aslanlar! Bu tutulma ile iş ve kariyer alanınızda terfi ve yeni iş imkanları ile sıçrayışa hazır olun! Beklediğiniz ve sabrettiğiniz tüm karmik hakedişlerinizi alacaksınız.

Başak Burcu: Karmik hakedişlerini alacak olan Başaklar! Beklediğiniz Miras, borç ve alacaklar ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacak, ikili ilişkiler ve evliliklerinde karmik yeni başlangıçlar olacaktır.

Terazi Burcu: Kafası karışık Teraziler evliliğe bu sefer Evet! diyebilir. İkili ilişkiler ve evlilik konularında yeni başlangıçlar Terazilerin bu tutulmadaki gündem maddesi. Uzun süreli devam eden flörtleriniz evliliğe doğru giderken, günlük hayat size şans ve bereketiyle yollarınızı açacaktır.

Akrep Burcu: Günlük işler ve iş hayatı alanında olumlu yeni başlangıçlar yapmaya hazır mısınız Akrepler? Ailenizden göreceğiniz desteklerle hem sağlığınız hem de günlük işlerinizde şans sizden yana olacak.

Yay Burcu: Eğlenceli Yayların aşk hayatında yeni başlangıçlar olacak! Akraba, komşu ve yakın çevreden ya da sosyal medyadan tanıştıkları yeni kişilerle keyifli aşklar yaşayacaklar. Pek çok Yay yeni hobi edinerek sanatsal faaliyetlerde bulunacak, sergi açımı gibi maddi anlamda getirisi olacak kadar ilerletecek.

Oğlak Burcu: Evini değiştirecek Oğlaklar burada mı? Bu tutulma ile taşınma, evde tadilat gibi durumlar etkili olurken, uygun kredi gibi maddi anlamda görecekleri desteklerle pek çok Oğlak ev sahibi olacak.

Kova Burcu: Kısa seyahatlerle yenilenmeye hazır mısınız Sevgili Kovalar! Çıkacağınız kısa seyahatler, hem kendinize iyi gelecek, hem de sağlığınıza şifa olacak. Kısa eğitimler ve online dersler bu dönemki gündem maddeleriniz arasında olacak ve iyileştirici etkisini hissedeceksiniz.

Balık Burcu: Paraya para demeyecek olan Balıklar! Yılın en şanslısı Balıkların bu dönem şansları en parlak olacak. Rüyalarınızdan gelen haberci rüyalar, bilinçaltı ve önsezileriniz sizi doğru ve şanslı olana yönlendirecek. Maddi kazancınız artarken, sosyal yardım kuruluşlarına ya da hayvan barınaklarına yardımlarını da ihmal etmeyin!


Makrokozmos Astroloji

Pinhan’dan Ayan’a Sınıfı

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page