top of page

Mart 2023'e Kadar Hayatta Kalma Rehberi: Mars ve Merkür Retroları

Mars İkizler burcuna dün geçiş yaptı ve retro hareketiyle birlikte 26 Mart 2023'e kadar İkizler burcunda hareket edecek.Destruction of the Beast and the False Prophet, Benjamin West


Bu Dönemde Kemerleri Sıkı Bağlayın!

Mars İkizler'e geçişle birlikte Merkür ve Mars retrolarının gelişi, Satürn'ün Kova burcunda retro hareketinin devam edişi ve Chiron ile Jüpiter'in Koç burcundaki retrolarının devam edişi ile gökyüzündeki bu çok sert göksel hareketlerden başta İkizler, Kova, Koç, Balık, Başak, Yay ve Oğlak burçları etkilenecek.


Mars İkizler Burcunda

Mars İkizler burcunda merak ve öğrenmek için harekete geçen, aklını kullanmayı ve konuşmayı seven, aynı anda birçok gündelik ve yüzeysel iş peşinden koşan bir yapı içindedir. Entelektüel girişimler, edebiyat, dil, kültür ve marangozluk, seramik ve heykel gibi el sanatları etkinlikleri artacaktır.


Gölge yönü ise sivri dilli, tartışmacı, kararsız, değişken, kolay manipülasyona uğrayıp öfkelenen, dinlemeden sözle saldırıya odaklı ve sinirlidir.


Mars'ın İkizler burcundaki seyri boyunca 14 Ocak 2023, hatta gölge etkisiyle birlikte 26 Mart 2023'e kadar kendimizi koruma altına alıp, tartışmalardan, olası kaza durumlarına karşı güvenlik önlemlerini alarak, dürtüsel olmadan, galeyana gelmeden, sakince geçirmeye çalışalım. Yanlış ve yalan bilgilerle manipülasyona açık olacağımız bu dönem içinde derinlemesine araştırma yapmadan hareket etmemeli, duygularla değil mantığımızla hareket ederek ve mümkünse tüm iş ve girişim başlatmalarını askıya alarak geçirmekte fayda var. Sosyal medya, kardeşler, akrabalar, kısa seyahatler ilköğretim okulları ile olumsuz gündem maddeleri Mars retrosu boyunca aktif olacaktır. Olayların çifter çifter geldiği bu dönem harekete geçmek için değil, mevcut sorunların çözüm stratejilerini oluşturmak için ideal bir dönemdir. Demir ya da çelik takılar bu dönem kullanabilirsiniz.


Merkür Retroları-Yalancılar ve Dürüst Olmayanlardan Uzak Durun

Mars'ın İkizler burcundaki bu uzun seyri boyunca, yöneticisi Merkür retroları Mars'ın gölge yönlerini daha çok etkileyecektir.
The Fight Between Mars and Minerva, Jacques-Louis David


Merkür bu dönem içinde 2 kere retro hareketi yapacak. İlki 9 Eylül-5 Ekim 2022 tarihleri arasında Terazi ve sonrasında Başak burcunda geri hareketini yapacak.

Bu dönem zehirlenme, patlama gibi gündem maddelerine karşı dikkatli olmakta; özellikle 29 Eylül-9 Ekim arası şiddet, kaza, patlama gibi durumlara karşı ekstra önlem, güvenlik tedbiri almakta fayda var. Bu dönem Terazi, Boğa, Başak ve İkizler burçları en çok etkilenecek burçlar arasındadır.


Bu dönemki ikinci Merkür retrosu ise, 28 Aralık 2022-18 Ocak 2023 tarihlerinde Oğlak burcunda geri hareket edecek. Bu dönemde 13-26 Ocak 2023 tarihleri arasında ani ve beklenmedik kaza, şiddet ve zorlayıcı olaylar aktif olacaktır. Bu dönemde en çok Oğlak, Kova, Başak ve İkizler burçları etkilenecek.


Mars Retrosu-Yıl Sonuna Kadar Sakin Kalabilenler Kazanacak

28 Ekim 2022-14 Ocak 2023 tarihleri arasında Mars retro hareketine başlayacak. Mars'ın Dünya'ya yakın olduğu bu zamanda, şiddetin içe dönmesi, öfke ve sinir patlamaları, kaza, dikkat dağınıklığı, kontrolsüz güç, sabırsızlık, enfeksiyonlar, ateşli hastalıklar, enerjinin ve bağışıklık sisteminin düşmesi, yavaşlamalar ve gecikmeler yaşanacaktır.Romulus being taken up to Olympus by Mars, Jean-Baptiste Nattier


Mars'ın Dünya'ya en yakın olacağı 1-21 Aralık 2022 tarihleri arasında gerginlik ve şiddet olayları ile kazaları daha da arttıracaktır.


İkizler burçları başta olmak üzere, Balık, Başak ve Yay burçları ve burada gezegenleri olanlar haritalarindaki açılara göre etkilenecekler. Bağışıklık sistemine, kan değerlerine, ateşli hastalıklara, kaslara dikkat etmeli, doktorunuzla görüşerek gıda/vitamin/mineral takviyeleriyle ve ekstra önlemlerle hastalıklardan uzak durmaya çalışmalılar.


Dünya gündeminde ise Mars retrosunu çok iyi kullanan ülkeler, kişisel güç, hırs ve manipülasyonlarıyla vahşi, yıkıcı, zalim ve kinci tutumlarla tartışma, kavga, askeri operasyonlar ve savaş çanlarını çalmaya çalışacaktır. Öfkesini kontrol edemeyenlerle adalet için mücadele edemeyenler karşı karşıya gelecektir.


Mart-Mayıs 2021 zamanlarını hatırlamaya çalışın. O dönemki gündem maddeleriniz nelerdi? 28 Ekim'e kadarki gündem maddeleriniz de benzer olacaktır. Yapılanların sonuçlarını ödül ve ceza olarak bu dönem alacaksınız.


Retroların Ezoterik Anlamı

Her retro döneminin ezoterik, derin bir anlamı vardır. Merkür retroları geçmiş bilgilerin üzerinden geçme, iletişim detoksu ile zihni dinleme gibi konular konusunda bizi yavaşlatmaya çalışırken, Mars retrosu ile de eril enerjinin baskılarından ve enerjisinin azalmasından bizi yavaşlamaya sevk eder. Gecikmiş iş ve önemsenmemiş hastalıklar bu dönemde kontrol ettirilmek üzere su yüzüne çıkar. Enerjinin depolanması için gerekli olan bu dönemin sonunda artmış bir mücadele gücü gelecektir.


Makrokozmos Astroloji

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi
Kaynak:

Astroloji Ders Notları-Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi

Astroloji Dersleri-B.İlhan

Karmik Astroloji ve Ezoterizm Işığında 2022-O.Ceyhan


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page