top of page

Kova Burcu Ayı-Şubat 2021

Bu dönem pek çok kollektif ve kişisel gezegen Kova burcunda seyahat ederken, Kova burcu temalarının artacağı bu ay, tam anlamıyla Kova burcunun ayı olacaktır.


Merkür: Geçtiğimiz ay sonunda gözlenebilir olan gezegen bu ayın ortasına doğru tekrar Güneş’e yaklaşmaya başlayacağından gözlenemeyecek. Astroloji’de Retro dediğimiz hareketin temeli de zaten budur. Dünya’dan geri gidiyormuş gibi görünmesi, Dünya’dan gözlenememesi sebebiyle gezegenin temsil ettiği konularda yavaşlama, azalma görülmesinin bu yüzdendir. Ayın ortasından itibaren sabah sabah gökyüzüne geçecek olan gezegen ufuktan fazla yükselemeyeceği için gözlenebilmesi için temiz bir gökyüzü ve yüksek bir gözlem yeri gerekiyor.


Venüs: Gökyüzündeki konumu bu ay boyunca Güneş’e yakın olacağından görülmesi mümkün olmayacaktır.


Mars: Gezegen gün batımında güneyde ve gözlem için oldukça uygun yükseklikte. Geçtiğimiz ay parlaklığı hafifçe azalmış olan gezegen gece yarısından bir saat sonrasına kadar gözlenebilir. 18 Şubat’ta Ay ile yakın görünecek ve günler ilerledikçe gözlem süresi kısalacaktır. Gezegen, ayın son günlerinde gece yarısından yarım saat sonra batmış olacak.


Jüpiter: Geçtiğimiz ay Güneş’in batısına geçen gezegen günler ilerledikçe ayrılığını artırıyor fakat ufuktan fazla yükselemediği için Güneş doğmadan hemen önce doğuda görülmesi zor olacak. Ayın son birkaç günü Merkür’e yakınlaşacak olan gezegeni kısa süreyle de olsa gün doğumundan önce doğu ufkunda görebilmek için temiz bir gökyüzü ve yüksek bir gözlem yeri gerekli.


Satürn: Gökyüzünde Güneş’in batısına geçen gezegenin gözlenebilmesi için ayın son haftasını beklemek gerekiyor. Bölgeyi Merkür ve Jüpiter ile paylaşan gezegeni kısa süreyle görebilmek için ay sonuna doğru gün doğumundan hemen önce temiz bir doğu ufku bulmak gerekiyor.
Bu Ayki Önemli Gök Olayları


1 Şubat: Venüs Kova burcuna geçiyor.

3 Şubat: Ay Dünya’ya en yakın konumunda (370.100 km)

10 Şubat: Merkür-Mars karesi saat 15.08’de yaşanacak ve iletişim kaynaklı fiziksel şiddete dönüşebilecek olaylar, iletişimde sivri dilli olma ani tepki verme gibi olaylar yaşanabilir. Temkinli, sabırlı ve anlayışlı olmamız gereken bir dönem.

11 Şubat: Yeniay. Kova burcunda olacak Yeniay yazımız için takipte kalın!

14 Şubat: Güney Ay Düğümü-Juno kavuşumu. Geçmiş yaşamdan karmik eşler karşılaşabilir. Duygusal karmaşalar yaşanabilir.

17 Şubat: Uranüs-Satürn tam karesi görülecek. Bu yılın önemli sert açılarından biri ve 14 Haziran, 24 Aralık’taki Uranüs-Satürn karelerinin, döngünün ilk başlangıcı olacak. Bugün yaşadığınız olayları iyi gözlemleyin. 14 Haziran ve 24 Aralık’ta bugün yaşadığınız olayların döngüsünü yaşayacak ve tamamlayacaksınız.

18 Şubat: Ay Dünya’ya en uzak konumunda (404.500 km). Güneş Balık burcuna geçiyor. Doğum gününüz kutlu olsun Balık burçları!

20 Şubat: Venüs-Mars karesi. İlişkilerde ani bitişler söz konusu olabilir. Aşırı cinsel isteklilik ve taciz gibi olumsuz olayları duyabiliriz. Karşı cinsle çatışma artarken, uyum ve mücadelenin savaşını hissedebiliriz.

21 Şubat: Ceres Koç burcuna geçiyor.

22 Şubat: Merkür retrosu sona eriyor. İletişim ve yazışmalar hızlanacak, yanlış anlaşılma ve karmaşalar son bulacaktır. Retro boyunca düşündüğünüz pek çok yaratıcı projeyi artık hayata geçirebilirsiniz.

24 Şubat: 23 Şubat günü etkisi başlayacak olan Ay-Neptün 120’lik olumlu açısı, diğer gezegenlerin kombinasyonları gözetildiğinde en olumlu etkisini 24 Şubat saat 01.42’de veriyor. Haberci rüyalar görebilir, sezgiler artabilir, meditasyon ve dua ile şifa çalışmaları yapabiliriz.

25 Şubat: Venüs, Balık burcuna geçiyor.

26 Şubat: Merkür, Jüpiter ve Satürn gün doğumundan önce doğuda birbirilerine yakın görünümde

27 Şubat: Dolunay. Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay yazımız için takipte kalın!


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page