top of page

İlahi Koruma 12 Yıl Aradan Sonra Geldi: Jüpiter Balık Burcunda

Bilgeliği, olgunlaşmayı, şansı, ruhsal kuvveti, iyimserliği, büyüme ve gelişmeyi işaret eden, Mitolojideki Zeus olan Jüpiter, yönettiği Balık burcuna tekrar geçiş yapıyor ve yaklaşık 12 yıldan sonra 11 Mayıs 2022’ye kadar Balık burcunda hareket edecek.Daha önceden 14 Mayıs’ta geçiş yapmış, 20 Haziran’da geri harekete geçmiş ve Sarkaç/Salınım hareketi ile Kova burcuna arada geçişler yapmıştı. Retro döneminde ve 29 Temmuz-28 Aralık 2021 tarihleri arasındaki Kova geçişlerinde şifalanma ve şans konularında azalmalar söz konusu olmuştu.


Şimdi yönettiği burcunda başta Balık olmak üzere su grupları burçları olan Yengeç ve Akrep’lere şanslar getiriyor.


Balık burcunda “birlik” teması ön planda olacağı, merhamet ve vicdan temalarının artacağı, evrenin düzeninde inanç ve maneviyatla yükselişe geçtiği bir dönem olacak. Bu dönemde aşırı iyimser olabiliriz. Derin araştırmalar, spiritüel konular ve rüya kanalları açık olacaktır.


Bu dönem, Hristiyanlıkla ilgili gündem maddeleri artacaktır. Hayalleri, özlemleri abartma eğilimi fazla olabilir, sahte inanç ve felsefelere inanmak ya da kendini kurban rolünde görmek gibi gölge yanlar ortaya çıkabilir. Kendi içsel yolculuğumuza çıkarak, dua ve meditasyon gibi ruhsal kanallara yoğunlaşmak ama bunun yanında aşırı iyimserlik ve aldanma/aldatılmalara karşı da dikkatli olarak bu dönemi geçirmekte fayda var. Ayrıca bu dönemde entelektüel araştırmalara ve kitap okumalara yönelmek, Jüpiter’in araştırmacı ve eğitici yönünü de etkileyecektir.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page