top of page

Her Şeyi Gören Helios, Demeter’i Uyarıyor-16 Şubat 2022 Aslan Dolunayı

16 Şubat 2022 günü saat 19.56’da yaklaşık 28 derece Aslan burcunda dolunay meydana gelecek.


The Return of Persephone -Frederic Leighton (1891)


Yunan mitolojisinde her şeyi ilk gören, ışığının düştüğü her şeyden haberi olan ve bu nedenden ötürü de Panoptes “Her şeyi gören” unvanı olan Güneş Tanrısı Helios, Hades’in kaçırdığı Persephone’un Ölüler Diyarı’nda olduğunu annesi Demeter’e söylemiştir. Kızının Hades (Plüton) tarafından kaçırıldığını ve Zeus’un (Jüpiter) bu durumdan haberdar olduğunu öğrenen Demeter, kızını bulamayışına dair duyduğu bütün yorgunluğunu, onu görememenin verdiği acı ve üzüntüyü, dünyaya kıtlık getirecek olan bir kızgınlığa çevirir.


Mitolojideki bu durum, kaçırma, zorlama ve güç uygulama durumlarını yaşanacağını vurgularken dolunay’ın Ceres ile yaptığı kare açı da göz önüne alınırsa, önümüzde yaşanacak olan kıtlık durumunu da gösterir.


Çocuk ve genç kız kaçırılmaları, kadın cinayetleri yaşanacağı ve pek çok kaçırılma vakasının çözüme ulaşacağı zorlu ve krizli bir dolunay olacak. Baba figürleri, otorite konumundaki insanların hayat mücadelelerini duyabiliriz. Bu özellikle ünlü bir kadın sanatçının (27 derece Aslan) vefat ya da saldırıya uğrama haberlerini duyabiliriz.


Altair sabit yıldızı kavuşumu olan Merkür’ün Ceres’le olumlu açı yapması ancak Arcturus ve Zosma sabit yıldızlarının kontraparalel olması ve dolunayın Ceres’e kare yapması sebebiyle; ABD ya da ABD ortaklı bir firma ile iş yapan çiftçiler hariç tarım ve toprakla uğraşanların zorlanacağı bir göksel kombinasyon bizi bekliyor.

Mitolojide nasıl Hermes Persephone’yi annesi Demeter’e kavuşturuyorsa, bu dönemde tüm baskı ve manipülasyonlara rağmen tarım ve toprakla uğraşanların ya da tarıma yatırım yapanların kazanacağı bir dönem olacak.


Tek iyi açısı, Uranüs ile karmik tamamlanma açısının olması. Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burçları karmik olumlu hak edişlerini girişimde bulundukları taktide alabilecekleri bir dönem.


Bu dolunayda, olaylar yavaş seyredecektir. Duygusal olarak zorlanıp, intikam, takıntı ve kıskançlıklar ile duygusal kargaşaların içinde kendimizi bulabiliriz. Bu bakımdan su kenarlarında bulunmak, bol su içmek ve yemek pişirmek iyi gelecektir.


Karma asteroidine ve Kuzey/Güney Ay Düğümlerine tam kare açıda olacak olan ve Sirius sabit yıldızının aktif olduğu bu dolunay, sabit burçtaki insanların (Kova, Aslan, Boğa, Akrep) hayatlarında kadersel etkilere sebebiyet verecek, bitişler ve zorlu başlangıçlar yaşayacaklardır.


Makrokozmos Astroloji

Pinhan'dan Ayan'a Sınıfı

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page