top of page

Gökyüzünde Ağustos Ayında Neler Olacak?

Güncelleme tarihi: 18 Ağu 2020

Geri hareketi (retro) olumlu olan tek gezegen Uranüs, bu ay retroya girecek ve 13 Ocak 2021'e kadar geri hareketine devam edecek. Bu ayki önemli gezegen hareketleri ve astrolojik yorumlarına gelecek olursak:


Merkür: Gökyüzündeki konumu Güneş’e yaklaşmaya başlayacak gezegen ancak ayın ilk haftası kısa sürelerle gündoğumundan önce doğu ufkunda gözlenebilecek. Daha sonra Güneş’in doğu tarafına geçmeye başlayacak.


Venüs: Gece yarısından yaklaşık 3 saat sonra doğudan yükselecek olan gezegen, ay boyunca parlak bir şekilde gökyüzünde kalacak. Ayın 15’inde Ay ile güzel bir yakınlaşması olacak.


Mars: Parlaklığı yavaşça artmaya devam edecek gezegen artık gece yarısından önce doğacak ve gündoğumuna kadar gökyüzünde kalacak. Ay sonuna kadar gezegen günbatımından yaklaşık 2 saat sonra doğudan yükselecek.


Jüpiter: Ayın ilk günü günü günbatımında doğudan Ay ve Satürn ile birlikte yükselecek olan gezegen, halen çok parlak ve gözlem için uygun konumda olacak. Gökyüzünde yavaş yavaş konumu Güneş’e yaklaşmaya başlayacak olan gezegenin gözlem süresi de kısalıyor.


Satürn: Ayın başında Jüpiter ve Ay ile günbatmında doğudan yükselecek olan gezegenin parlaklığı artık fazla değişmeyecek. Günler ilerledikçe batıya olan hareketini sürdürecek gezegen ayın sonlarına doğru günbatımından önce doğuda yükselmiş olacak ve geze yarısından 3 saat sonrasına kadar gökyüzünde kalacak.
Bu Ayki Önemli Gök Olayları Nelerdir?


3 Ağustos: Dolunay. Dolunay yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz: https://www.makrokozmosastroloji.com/post/sars%C4%B1c%C4%B1-kova-dolunay%C4%B1-kap%C4%B1da


6 Ağustos: Neptün ve Ay birbirine yakın konumda. 21.10’da gerçekleşecek Ay ve Retro (geri hareket) olan Neptün kavuşumu ile hayal dünyasına kapılıp dürtüsel davranabileceğimiz bir etki hakim olacak. Kollektif gezegen Plüton ile olumlu açısı ile sosyal çevre ve arkadaş konularında sorumluluklarımızı yerine getirmemizi kolaylaştıracak.


9 Ağustos: Mars ve Ay birbirine yakın konumda, Ay Dünya’ya en uzak konumunda (404.660 km). Saat 11.35’teki Mars-Ay kavuşumu sağlık alanında başta olmak üzere, günlük işlerde yapıcı gelişmelerin yanı sıra, duygularımızdaki ani gerginliklere ve kazalara karşı dikkatli olmamızda fayda var.


13 Ağustos: Venüs en büyük batı uzanımında. Yabancı kültürler, yükseköğrenim, felsefe ve inanç konularında şefkat ve merhamet yoksunluğu görülebilir.


15 Ağustos: Venüs ve Ay birbirine yakın konumda. Saat 16.26’da gerçekleşecek olan Ay-Venüs kavuşumu ile ikili ilişkilerde ve evliliklerde çok olumlu etkiler söz konusu olacak. Kadersel bir ilişki karşınıza çıkabilir. İletişiminize dikkat etmekte fayda var.


16 Ağustos 2020-13 Ocak 2021: Uranüs Boğa burcunda geri harekete giriyor. 2 gün öncesi ve sonrası Durağan- S “Stationary” konumunda olacak. Saat 17.26’da geri hareketine başlayacak olan Uranüs, başta ev-aile olmak üzere medya, iletişim, kardeşler, komşular konularında beklenmedik gelişmelerle kontrol altına alacağımız gündem konuları olabilir.


19 Ağustos: Saat 05.41’te Aslan burcunda yeniay meydana gelecek. Yeniay yazımız için takipte kalın!


21 Ağustos: Ay Dünya’ya en yakın konumunda (363.510 km). Başak Burcu ardında da Terazi burcunda seyrini yapacak olan Ay, başta iş, çalışma, sağlık, hijyen konuları olmak üzere sanat, güzellik ve adalet konularında bizi derinden etkileyecek gündemler olabilir.


29 Ağustos: Satürn ve Ay birbirine çok yakın konumda. Saat 20.17’de gerçekleşecek olan Ay ve Retro Satürn kavuşum halinde iken, sosyal çevre, arkadaş konularında sorumlulukların, dürtüselliğin, gerginliklerin artacağı, duygu yoğunluğun fazla olduğu gündemler yaşanabilir.

Kaynak:

Tübitak Bilim ve Teknik Dergisi, 2020 Gök Olayları Yıllığı

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page