top of page

2021 Yılının İlk Ay Tutulması

2021 yılının tutulma mevsimi, Ay tutulması ile başlayacak. 26 Mayıs 2021 günü saat 14.12’de 5 derece Yay burcunda Tam Ay tutulması olacak.Marfik Sabit Yıldızı hattında, ancak Zosma Sabit Yıldızı- Ay Kontraparaleli ve Güneş paraleli ile gerçekleşecek olan tutulma ile, sosyal medya ve iletişimde haberlerin çifter çifter geldiği, bilgide sahteciliğin ortaya çıkacağı, özellikle sağlık sektöründe ve iş ortamlarında çıkarcı insanların ve sahte haberlerin su yüzüne çıkacağı bir dönem.


Etkisi yaklaşık 1 ay öncesinden başlayan ve 6 ay etkili olacak bu tutulma genel anlamda iletişim, akraba ve kardeşler, dini konular ile kısa/uzun yolculuklar konusunda tamamlanması gereken olaylar hızlıca tamamlayacaktır. Yani başlangıçlar için mutlaka Merkür retrosunun bitmesini bekleyin.


Bu dönemde şansımızı zorlamamakta, dürtülerimizi kontrol altında tutup, aşırı ve ani tepki vermemeye ve kendimizi yaptığımız işlerde feda etmemeye çalışmalıyız.

İş, kariyer, gündelik işlerle ilgili aşırı abartılı tepkiler, duygusal reaksiyonlar yaşanabilir. Sinirlerimize hakim olup, dürtüsel tepkiler vermemekte fayda var.


Tutulma anındaki Ceres’in yaptığı 150’lik açı ile ani gerçekleşecek etkisiyle, tarımla ilgilenenler bu dönem özellikle sel baskınlarına ve zararlı böceklere (yer altından gelen) karşı temkinli olunmalı.


Aldanma ve aldatılma gibi sorunlarla karşılaşabilir, zorluk çekebiliriz. Satürn’ün de Retro olduğu ve Merkür’ün de gölge etkisinin 28 Mayıs’ta etkisini göstermeye başlayacağı düşünüldüğünde, iletişimdeki yanlış anlaşılmalara, sanal ticaretteki dolandırıcılara ve elektronik aletlerdeki bozulmalara karşı şimdiden önlemimizi almakta fayda var. Bilgisayarınızın yedeğini mutlaka alın, çünkü bu iki gezegenin de Retroları sorumluluklar konusunda bizi sınayacaktır.


Chiron (Şiron) ile 120’lik olumlu açısı olduğundan, özellikle evlilik ve ikili ilişkilerde, bu 6 aylık dönemde her ne yaşanırsa yaşansın, sonucunun şifa ile sonuçlanacağını bilmelisiniz. Ancak beklenmedik hamilelik ya da düşükler yaşanabilir.

Bu tutulma, Asya’nın doğusu, Avusturalya, Pasifik okyanusu ve Amerika kıtasından görünecek.


Bu tutulma, 121 Saros Döngüsüne ait olduğu için, Nisan-Kasım 2003 yılında hayatınızda sizi etkileyen önemli olayları düşünün. Bu 6 aylık dönemde de benzer olaylar yaşayacaksınız.


Başta Yay, İkizler, Başak ve Balık’lar olmak üzere 5 derece Yay ve 5 derece İkizler çevresinde gezegenleri bulunanları direk etkileyecek bir 6 ay olacak. Etki konuları ise, doğum haritalarında bu tutulmanın hangi evlerine düşmesiyle belirlenecek.
Kısaca yükselen burçlara göre önce sonlanmalar ve akabinde başlayacak yeni başlangıçlar yaşanacağı tutulma etkilerine değinecek olursak;


Yükselen burcu Koç Olanlar: Yurtdışı, yükseköğretim, maddi kaynaklar, kardeşler ve yolculuklar ilgili gündemler etkili olacak.


Yükselen burcu Boğa Olanlar: Borç-alacak ilişkileri, ikili ilişkiler ve ortaklıklar ile mahkeme ve ameliyat gibi gündemleriniz olabilir.


Yükselen burcu İkizler Olanlar: Tutulmadan en çok etkilenecek olanlardansınız. İkili ilişkiler, evlilikler ile ilgili gündemleriniz ve fiziki görünüşünüzde değişimler meydana gelebilir.


Yükselen burcu Yengeç Olanlar: Sağlık alanında, gündelik işler, çalışanlarınız ile ilgili gündemler yaşanacak.


Yükselen burcu Aslan Olanlar: Aşk ve flört ilişkilerinde, çocuklar ve hobi ile ilgili konularda ve sosyal çevre ile arkadaşlarla ilgili gündemler yaşanacak.


Yükselen burcu Başak Olanlar: Ev, aile ve iş, kariyer alanlarında gündemler olacak. Özellikle Merkür retrosundan fazlaca etkileneceğiniz için, yazışmalar, iletişim sorunları ve elektronik hatalardan dolayı işinizle ilgili hatalar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.


Yükselen burcu Terazi Olanlar: Yurtdışı, yükseköğretim, maddi kaynaklar, kardeşler ve yolculuklar ilgili gündemler etkili olacak.


Yükselen burcu Akrep Olanlar: Borç-alacak ilişkileri, ikili ilişkiler ve ortaklıklar ile mahkeme ve ameliyat gibi gündemleriniz olabilir.


Yükselen burcu Yay Olanlar: Tutulmadan en çok etkilenecek olanlardansınız. İkili ilişkiler, evlilikler ile ilgili gündemleriniz ve fiziki görünüşünüzde değişimler meydana gelebilir.


Yükselen burcu Oğlak Olanlar: Sağlık alanında, gündelik işler, çalışanlarınız ile ilgili gündemler yaşanacak.


Yükselen burcu Kova Olanlar: Aşk ve flört ilişkilerinde, çocuklar ve hobi ile ilgili konularda ve sosyal çevre ile arkadaşlarla ilgili gündemler yaşanacak.


Yükselen burcu Balık Olanlar: İş ve kariyer alanı ile ev-aile konuları gündemde olacak.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page