top of page

2020 Yılının Başı Ön-Gösterimdi. Esas Film Şimdi Başlıyor!

Bu ayki temel gündem konu başlıklarımız şu şekilde olacak:


* 2020’nin en önemli gündem maddesi Jüpiter-Plüton-Satürn kavuşumu ve bu kavuşumla birlikte 26 Aralık 2019 yılında meydana gelen Halkalı Güneş tutulması ile Corona Austuralis takım yıldızı ile ortaya çıkan Covid-19 pandemisi oldu. Salgını toplumsal düzeyde artmasına sebep olan Plüton-Jüpiter kavuşumu, son kez 13 Kasım’da tam kavuşum halinde olacaklar ve bir devir kapanmış olacak.

* 4 Kasım’da Merkür, 13 Kasım’da Mars ve 28 Kasım’da da Neptün Retroları sona eriyor.

* 15 Kasım’da şifa bulacağımız Akrep Yeniayı gerçekleşecek.

* 30 Kasım’da bu yılın son Ay tutulması İkizler burcunda gerçekleşecek.


Bu ayki gezegen hareketlerine gelecek olursak…


Merkür: Sabah gökyüzüne geçecek gezegen ayın ortalarına kadar gündoğumundan önce kısa sürelerle doğu ufkunda görülecek. Yine de gözlenebilmesi için temiz bir ufuk ve yüksek bir gözlem yeri gerekecek. Gezegenin gökyüzündeki konumu giderek Güneş’e yaklaşacağından ay sonuna doğru gözlenmesi mümkün olmayacak.


Venüs: Gökyüzünde konum olarak Güneş’e yaklaşmaya başlayacak gezegen yeterinde uzun süreyle gündoğumundan önce doğu gökyüzünde kalacak. Ayın 13’ünde Merkür ve Ay ile güzel bir yakınlaşması olacak gezegenin gözlem süresi ayın sonunda iki saatin altına inecek.


Mars: Günbatımında doğudan yükselmiş olacak gezegen tüm gece gökyüzünde kalacak. Ayın 25’inde Ay ile yakın görünecek olan gezegenin parlaklığı günler ilerledikçe yavaş yavaş azalacak.


Jüpiter: Günbatımında gökyüzünün batı bölgesine geçmiş olan gezegenin parlaklığı da giderek hafifçe azalacak. Ayın başlarında yaklaşık üç saat olan gözlem süresi ayın sonlarına doğru azalarak günbatımından sonra iki saate kadar düşecek.


Satürn: Ay boyunca gökyüzünde batıya doğru hareketini sürdürecek gezegenin gözlem süresi de kısalacak. Parlaklığı hafifçe azalmaya devam edecek gezegen ayın sonlarına doğru günbatımından sonra yaklaşık iki saat süreyle gökyüzünün batısında parlak Jüpiter ile birlikte gözlenebilecek.
Kasım Ayının Önemli Gök Olayları


3 Kasım: Geri hareketine devam eden Mars, saat 17.53’te Venüs ile karşıt açı yapacak ve bu karşıtlık 15 Kasım saat 09.32’ye kadar devam edecek. Özellikle bu tarihler arasında kadına şiddet olayları artabilir. İlişkilerde cinsel sorunlar, kişinin değer yargısında algı bozukluğu, eğlenceye düşkünlük, barış ve güzelliğin bozulması yönünde hareketlerde artış söz konusu olabilir.


4 Kasım: Merkür, 2 Kasım saat 20.50 itibariyle Retro hareketi son bulup, 4 Kasım saat 20.50 itibariyle de ileri hareketine devam edecek. Bu iki gün iletişimde daha dikkat etmeli, Merkür retrosu yazımızı okuyarak o alanlarda azami dikkat etmemiz gerekiyor. Merkür Yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz: https://www.makrokozmosastroloji.com/post/karmik-d%C3%BC%C4%9F%C3%BCmlerin-%C3%A7%C3%B6z%C3%BClece%C4%9Fi-merk%C3%BCr-retrosuna-haz%C4%B1r-m%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1z 13 Ekim’den bu yana zorlandığınız konular, Merkür’ün ileri harekette olması ile çözüme kavuşacak. Bu dönemde verdiğiniz kararların sonuçlarını gözlemleyebileceksiniz.


5 Kasım: Retro halindeki Mars-Plüton tam karesi sona eriyor. Ekim ayının savaş, işkence, saldırı gündemleri yön değiştiriyor. Covid’le ilgili gündemler artacak.


9 Kasım: Retro halindeki Mars-Jüpiter tam karesi saat 21.23 itibariyle sona eriyor. Büyüyen savaş ve çatışma gündemleri azalırken, sağlıkla ilgili reformlar kalıcı hale gelmek üzere.


10 Kasım: Merkür en büyük batı uzanımında (19 derece)

Gün boyunca Merkür 29 derece Terazi burcunda hareket edecek. İletişimde özellikle dikkatli olmakta fayda var.


13 Kasım: Merkür, Venüs ve Ay birbirlerine yakın konumlarda. Saat 02.30’da tam kavuşum halinde olacak olan Venüs ve Ay maddi konularda aldanma/aldatılmalara, takıntı haline getirip gözümüzde büyüttüğümüz değer yargıları ya da parasal konularda zorlanmalar yaşayabiliriz. Dürtülerimize göre hareket etmemeliyiz.

Plüton-Jüpiter kavuşumu son kez 13 Kasım’da tam kavuşum halinde olacaklar ve bir devir kapanmış olacak.


14 Kasım: Ay Dünya’ya en yakın konumunda (357.840 km) Ay Akrep burcunda ilerlerken iç görümüz, önsezilerimiz de artacak.


15 Kasım: Merkür, Venüs ve Spika birbirlerine yakın konumlarda. Ünlülerle ilgili skandal gelişmeler duyabiliriz.

Saat 03.35 itibariyle Mars ileri hareketine başlıyor.

Saat 08.07’de şifalanmanın geleceği ve olumlu etkileri olan Akrep burcunda yeniay meydana gelecek. Yeniay yazısı için takipte kalın!


19 Kasım: Satürn, Jüpiter, Plüton ve Ay birbirlerine yakın konumlarda. Duygularda aşırılıkların, karamsarlıkların, takıntı ve sapkınlıkların artacağı bir gün.


20 Kasım: Neptün, geri hareketine devam ediyorken 2 Ekim’den bu yana 18 derece Balık burcundaydı ve 20 Kasım itibariyle Fum al Samakah Sabit Yıldızıyla kavuşum halinde. Merkür retrosundan dolayı etkisi tam gösteremedi, ancak suyla ilgili gelişmeler, bilgelik kanallarının açık olacağı bir dönem.


23 Kasım: Neptün ve Ay birbirine yakın konumda. Ay-Neptün saat 18.31’de tam kavuşum halinde olacak; iş- kariyer hayatımızda ve devlet yönetimleri ile ilgili konularda aldatıcı haberler duyabiliriz. Bu alanlarda dikkatli olmakta fayda var. Hayalci davranmadan, önsezilerimizi mantık süzgecinden geçirerek hareket etmeliyiz. Sürpriz ilişki başlangıçları yaşanabilir.


26 Kasım: Mars ve Ay birbirine yakın konumda. Saat 02.40’ta tam kavuşum halinde olacak ve ikili ilişkiler, evlilik konularında sosyal çevre ve/ya arkadaş çevresindeki sebeplerden çıkacak olan gerginlikten, sert çatışmalardan uzak durmakta fayda var.


27 Kasım: Ay Dünya’ya en uzak konumunda (405.480 km)

Uranüs ve Ay birbirine yakın konumda. Saat 22.10’da tam kavuşum halinde olacak ve deprem gibi doğal felaketler gündemde olabilir. Özellikle Diyarbakır ve Bitlis hattı.


28 Kasım: 28 Kasım’da da Neptün retrosu sona eriyor. 2 gün durağan (S) pozisyonda olacak, 30 Kasım’da ileri hareketine devam edecek. Neptün’le ilgili yazımız için takipte kalın!


30 Kasım: Dolunay. Yılın son ve güçlü Ay Tutulması için takipte kalın!

Kaynak: Tübitak Gök Olayları Yıllığı

Dharma Astroloji ve Oğuzhan Ceyhan Akademisi Ders Notları

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page