top of page

18 Mart 2022-Başak Burcu Dolunayı

18 Mart 2022 günü saat 10.17’de Başak burcunun 27 derecesinde dolunay meydana gelecek.
Alkaid sabit yıldızı üzerinde, Procyon ve Menkar sabit yıldızı paralelinde gerçekleşecek bu dolunayda;

Sezgisel yetenekler artar, ciddi; haberci rüyalar görülür.

Seçenekler arasında boğulma, duygusal dalgalanmalar, karşı cinsle kavgaya girme eğilimleri artar.

Sinirlenme, çabuk heyecanlanma gibi duygusal gelgitler yaşanırken, bu gelgitler aşırı bağımsız olma isteği ile reddedilme korkusu arasında olacaktır.

Grizu patlaması gibi maden kazaları yaşanabilir.

Toprak kayması, evlerin çökmesi, deprem gibi olaylar yaşanırken, Başak ve Balık burçları, doğum haritalarında hangi eve geliyorsa, o gündem maddeleriyle ilgili yas tutma sürecini de temsil eder.

Yapılan simyasal çalışmaların sonuna gelinecektir. Köpeklerle ilgili gündem maddelerinde sona gelinebilir, sonuçlanmasını beklenene gelişmeler sonlanabilir.

Aynı zamanda Neptün karşıtlığında olacak olan bu dolunayda net karar verme konusunda kafamız karışık olacak. Aldanma, aldatılma gibi gündem maddeleri ile birlikte, gerçeklikten kaçma, kendini kandırma ve bağımlılıkların artması söz konusu. Ayrıca tsunami gibi denizlerle ilgili zorlayıcı gelişmeler de yaşanacaktır.

Plüton ile üçgen açısı ile de özellikle toprak grubu burçlar (Başak, Oğlak ve Boğa) otorite konumundaki kişiler gibi güçlü destek görecekleri bir dönem olacak.


Temiz ve titiz olma konusunda sağlığımız zorlanacaktır. Özellikle kapalı alanlarda yeterli derecede maske zorunluluğunun kalkması ile, hem sağlık çalışanlarının tepkileri, hem de covid-19 vaka sayılarının artışı söz konusu olacaktır.


Özellikle Merkür, Güneş ve yükselen burcu Balık olanların iletişimleri bu dönem artacaktır. İş kariyer konularında aşırı hayalperest davranmaları gerçeklik algılarında sorunlara sebebiyet verecektir.


İkizler burcunun ilk derecelerinde doğanlar, bu dolunayda doğum haritalarında hangi eve düşüyorsa, o konularla ilgili karmik ve olumlu tamamlanmalar yaşayacaklar.


Dolunay esnasında an’ın yükseleni 9 derece İkizler burcunda, Aldeberan Sabit yıldızı üzerinde olacak. Dürüstlüğün sınandığı bu dolunayda, dürüstlük sınavını aşamayanların üzüleceği bir dönem.


Düğümlere olumlu açı yaptığında, bu dolunayda her ne olursa, geleceğiniz için olumlu bir etki olduğunu unutmayın.


Otorite konumunda kişilerden destek görüleceği gibi, yaratıcı gücün arttığı, güçlü olanın güçlendiği bir dönem olacak.


Önümüzdeki 3 gün boyunca Güneş, Scheat Sabit Yıldızı etkisi altında olacak. Deniz kazalarıyla, boğulma tehlikeleriyle, aşırı talihsizlikler ve ölümlerle yüz yüze gelebiliriz.


Ateş elementi çok az olduğundan, bir işi başlatma ve öncü olma durumları yok denecek kadar azdır. Bunu çözmek için; mum veya şömine yakmak, ev yemeği yapmak iyi gelecektir.


Olayların hızlı ilerleyeceği bu dolunaydan en çok Başak burcunun son derecelerinde gezegenleri bulunanlar, İkizler burcunun ilk derecelerinde doğanlar ve Balık burcu olanlar etkilenecek.


Makrokozmos Astroloji

Pinhan’dan Ayan’a Sınıfı

Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page